Zahrady na kľúč 1 Zahrady na kľúč 2 Zahrady na kľúč 3 Zahrady na kľúč 4 Zahrady na kľúč 5

Záhradné jazierka

       sú jedným s najkrjších a najužitočnejších doplnkov modernej okrasnej záhrady. Ak neberieme do úvahy najčastejší dvôvod, prečo si dávame do svojej záhrady záhradné jazierka „lebo ho má sused“ , tak určite pre jeho až kúzelnú úlohu.

Ak po náročnom dni v práci odpočívate na lehátku a v blízkosti Vás sa nachádza jazierko s malým potôčikom, alebo vodopádom, máte jedinečnú možnosť privrieť oči a započúvať sa do príjemných zvukov, ktoré tečúca voda vytvára a v tej chvíli sa v okamihu myšlienkami preniesť na tie najkrajšie miesta, ktoré ste v minulosti v prírode navštívili. Určite Vaše telo a duša s radosťou privítaju takto príjemne strávené chvíle vo Vašej záhradke.
Odmenou pre Vás bude nielen svieža myseľ ale aj uvolnené a odpočinuté telo. Už od detstva pohľad na vodnú hladinu určite upúta a milo okúzli každého z nás, keď sme sa ako deti najradšej hrávali v kalužiach vody, alebo v blízkosti potôčika. V podstate život bez vody na našej planéte nie je možný a som nesmirne rád, že si voda našla svoju cestu do našich záhrad v podobe vodných prvkov, záhradných jazierok.

V posledných desiatkach rokov sa ľudstvu pomerne úspešne darí páchať obrovské škody v prírode a to dôkladne premyslenými krokmi, ako s prírody vyťažiť maximum aj v tom prípade, keď to nie je vôbec nutné, len ak sa to premení na pokreslené - nechutne zapáchajúce papieriky (bankovky). Veľa krát doplácame práve nato, že sa staviame do úlhy stvoriteľov všetkého okolo nás. Vďaka bohu príroda je zatiaľ stále silnejšia a múdrejšia ako sme my. Robí všetko preto, aby sa na zemi zachoval život od najjednoduchších foriem života (mikroorganizmy, riasy, baktérie) cez drobné živočíchy, zvieratá, až po nás ľudí.

Pri tomto nesmieme zabúdať na jednu dôležitú vec. Len vďaka kombinácii pôsobenia slnka, vody a vzduch vzniká na zemi život. Ten vzniká každú sekundu aj vo vode jazierka vo forme mikroorganizmov, rias alebo baktérií. Pri takýchto ideálnych podmienkach je veľmi náročné zabezpečiť takmer sterilné prostredie. Pokiaľ chceme dlhodobo udržať vodu čistú bez nepríjemného zápachu v jazierku, musíme pri budovaní jazierka dodržať niekoľko dôležitých zásad.

Záhradné jazierko

Návrh jazierka

Plán jazierka

Realizácia záhradného jazierka

       nie je vôbec zložitá, pre tých, ktorý venovali dostatočné množstvo času príprave pred začatím samotných prác. Dôsledné zameranie miesta jazierka, vypracovanie projektu, nákup potrebných komponentov a zabezpečenie odbornej pracovnej skupiny, ktorá miluje svoju prácu, je pri realizácii jazierka nevyhnutnosťou.

Vyzbrojený vedomsťami a chuťou do práce môžeme splniť jeden s Vašich snov v okrasnej záhradke.

Seo servis